Znajdź idealną pracę!
Znajdź idealnago kandydata!

Pisząc CV pamiętaj o podstawowych zasad pisania takiego pism

Pisząc CV pamiętaj o podstawowych zasad pisania takiego pisma.

 1. Zachowaj odpowiednią strukturę CV
  • Po pierwsze, zapamiętaj, że na początku Curriculum Vitae podajesz swoje dane personalne, potem precyzujesz swoje wykształcenie oraz ukończone szkoły. Następnym etapem będzie doświadczenie zawodowe (w tym także inne doświadczenie jeśli są w jakikolwiek sposób powiązane z pracą, o którą się ubiegasz). Następne w kolejności będą znane języki oraz dodatkowe umiejętności tj.: obsługa komputera czy umiejętność prowadzenia samochodu. Na końcu nie zaszkodzi podać krótką informację o swoich zainteresowaniach.
 2. Ręczne pisanie zostaw w XX wieku
  • Klasyczne metody pisania CV ręcznie, na papierze zostaw swoim dziadkom, CV napisane w taki sposób niemalże automatycznie zostanie przekreślone przez pracodawcę. Swoje CV wydrukuj na komputerze, na gładkiej kartce papieru A4. Objętość CV nie powinna przekraczać jednej strony.
 3. Bądź uczciwy, nie fantazjuj
  • Pisząc swoje CV nie staraj się przechytrzyć pracodawcy, wszystkie próby „dodania sobie” przymiotów mogą łatwo zostać wypatrzone przez pracodawcę, na posadę lepiej zasłużyć sobie lojalnością oraz prawdziwymi informacjami.
 4. Pisz zwięźle i na temat
  • Swoje CV trzymaj w sztywnych ryzach, nie rozwlekaj różnych motywów na kilka stron. Pamiętaj, że pracodawca nie ma czasu czytać twoich opowiadań, czekają na niego inne podania o pracę. Twoje CV powinno być krótkie a zarazem treściwe.
 5. Niech ktoś powie o tobie słów kilka
  • Mile widziane w oczach pracodawcy będą referencję na temat twojej osoby, możliwość uzyskania rzetelnej informacji od ważnych osób na twój temat, twojego stosunku do pracy pozwoli pracodawcy upewnić się co do twojej osoby.
 6. List motywacyjny ma trafić do celu
  • Pisząc list motywacyjny pamiętaj, że to nie lektura dla pracodawcy – ta krótka informacja ma w kilku zdaniach utwierdzić pracodawcę w przekonaniu, że to ty jesteś tym, który powinien otrzymać konkretną posadę.